Sentralt tillitsvalgte

Nedenfor følger en samlet oversikt over sentralt tillitsvalgte i Geno.

Styret

Styreleder (på valg hvert år)
Vegard Nils Smenes, 6532 Averøy

Nestleder til styret (på valg hvert år)
Anne Margrethe Solheim Stormo, 8146 Reipå

Styremedlem
Gunn Randi Finnstad, 2485 Rendalen (på valg i 2025)
Tommy Skretting, 4360 Varhaug (på valg i 2025)
Oddvar Mikkelsen, 6640 Kvanne (på valg i 2024)
Anne Margrethe Solheim Stormo, 8146 Reipå (på valg i 2024)

Ansattvalgte styremedlemmer (på valg i 2025)
Eli Hveem Krogsti, 2386 Brumunddal
Idar Dombestein, 6730 Davik

Medlemsvalgte vararepresentanter til styret (på valg hvert år)
1. vara: Agnete Hansen, 9925 Svanvik
2. vara: Ole Bjørner Flittie, 2666 Lora
3. vara: Marit Epletveit, 4334 Ålgård

Ansattvalgte vararepresentanter til styret (på valg i 2025)
1. vara: Kristin Mengshoel, 2320 Furnes
2. vara: Rasmus Lang-Ree, 2344 Ilseng
3. vara: Norolf Sæle, 5337 Rong

Les mer om styret i Geno her

Årsmøtets møteleder (på valg hvert år)

Knut Harald Bergum, 2917 Skrautvål

Årsmøtets varamøteleder (på valg hvert år)
Kristin Søyland, 4360 Varhaug

Medlemsvalgte årsmøteutsendinger

 

Område nord:

Stine Marie Jelti, 9845 Tana (på valg 2025)
Øyvind Lehn, 9404 Sortland (på valg 2025)
Anne Merethe Toftebakk, 8100 Misvær (på valg 2025)
Ingebjørg Grindhaug, 8980 Vega (på valg 2024)
Geir Ove Mannsverk, 9517 Alta (på valg 2024)

Vararepresentanter (på valg hvert år)
1. Per Ivar Skaanevik, 9443 Myklebostad
2. Mads Vassvik Ravdal, 8724 Nesna
3. Trygve Ballo, 9845 Tana

Område midt:

Anne Stine Foldal Aam, 6150 Ørsta (på valg 2025)
Eivind Davik, 6294 Fjørtoft (på valg 2025)
Håvard Flønes, 7580 Selbu (på valg 2024)
Iver Fossum, 7288 Soknedal (på valg 2025)
Lars Egil Hognes, 7732 Steinkjer (på valg 2025)
Ingunn Torvik, 6639 Torvikbukt (på valg 2025)
Berit Haarstad Foss, 7340 Oppdal (på valg 2024)
Svenn Ove Fosseng, 7856 Jøa (på valg 2024)
Ragnhild Kjesbu, 7670 Inderøy (på valg 2024)

Vararepresentanter (på valg hvert år)
1. Anne Dahle Klever, 6320 Isfjorden
2. Ole Sivert Bomo, 7760 Snåsa
3. Julie Haugen, 7180 Roan
4. Ole Otterstad, 7357 Skaun

Område sørvest:

Ingvild Berge, 6799 Oppstryn (på valg 2025)
Ivar Eikelland, 4536 Bjelland (på valg 2025)
Frank Kvammen, 5936 Manger (på valg 2025)
Anders Sæleset, 5600 Nordheimsund (på valg 2025)
Magnar Tveite, 5713 Vossestrand (på valg 2025)
Nils Magne Gjengedal, 6829 Hyen (på valg 2024)
Torgeir Kinn, 4020 Stavanger (på valg 2024)
Simon Andre Simonsen, 4520 Lindesnes (på valg 2024)
Ingunn Skeide, 6848 Fjærland (på valg 2024)
Inga Skretting Timpelen, 4354 Voll (på valg 2024)

Vararepresentanter (på valg hvert år)
1. Ingunn Anita Rørvik, 6818 Haukedalen
2. Alf Magne Haarr, 4362 Vigrestad
3. Øyvind Eidså, 4715 Øvrebø
4. Nils Kristian Frafjord, 4335 Dirdal
5. Eldrid Førde, 5962 Bjordal

Område Øst

Halvor Gauteplass, 3580 Geilo (på valg 2025)
Hans Martin Graffer, 2685 Garmo (på valg 2025)
Nina Rokvam, 2651 Østre Gausdal (på valg 2025)
Astrid Stramrud-Torsæter, 2386 Brumunddal (på valg 2025)
Leif Einar Bratengen, 2387 Brumunddal (på valg 2024)
Lisabeth Heistad Gåsmo, 2930 Bagn (på valg 2024)
Mona Hvaale Fretland, 3618 Skollenborg (på valg 2024)
Lars Egil Lauten, 2040 Kløfta (på valg 2024)

Vararepresentanter (på valg hvert år)
1. Sara Bråten, 2890 Etnedal
2. Ivar Meen, 3711 Skien
3. Astrid Skurengslien Svegård, 2636 Øyer
4. Svein Harald Tveit, 1923 Sørum

Årsmøteutsending fra TYR

Erling Gresseth, 7520 Hegra

Årsmøteutsending fra Q-meieriene

Q-Gausdal:
Erling Surnflødt, 2653 Vestre Gausdal (Q-Gausdal har stemmerett 2022-2023)

Vararepresentant
John Myklebø, 2657 Svatsum

Q-Jæren: 
Magne Helleland, 4054 Tjelta (Q-Jæren møter som observatør 2022-2023)

Vararepresentant
Karl Tunheim, 4342 Undheim

Ansattvalgte årsmøteutsendinger

Valg av ansattes utsendinger foregår ved særskilt valg blant ansatte. Utsendinger til årsmøtet i 2023 og 2024:

Odd Einar Friheim, 7520 Hegra
Ellen Johanne S. Farlund, 2384 Brumunddal
Anne Gladsø Wibe, 4389 Vikeså
Monica Skarprud, 4330 Ålgård
Ola Norvald Hagen, 2973 Ryfoss

Vararepresentant:
1. Kristin Søberg, 2312 Ottestad

Grunnet få kandidater er det kun en varautsending i perioden.

Valgkomiteen

Leder/Område nord
Morten Mortensen, 8980 Vega (på valg som leder hvert år, som medlem i 2024)
E-post:

Nestleder/Område midt 
Anne Sundli, 7288 Soknedal (på valg som nestleder hvert år, som medlem i 2026)
E-post: 

Område Sørvest
Kjell Paulen, 6826 Byrkjelo (på valg i 2025)
E-post:

Område øst
Guri Skrindsrud, 2940 Heggenes (på valg i 2027)
E-post:

Vararepresentanter:
Øst: Ragnhild Sjurgard, 2686 Lom
Sørvest: Kjartan Søyland, 4334 Ålgård
Nord: Viggo Myhre, 9740 Lebesby
Midt: Jo Ivar Husås, 7760 Snåsa

Kontrollkomiteen

Anders Røflo, 7670 Inderøy (leder) (på valg som leder hvert år, som medlem i 2026)
Morten Malmin, 4312 Sandnes (på valg i 2024)
Margunn Nummedal, 2822 Bybrua (på valg i 2025)

Vararepresentanter (på valg hvert år):
1. Geir Ove Mannsverk, 9517 Alta
2. Lars Egil Lauten, 2040 Kløfta

Innspill til valgkomiteen

Ønsker du å bli tillitsvalgt eller kjenner noen som ønsker tillitsverv i Geno?