Sentralt tillitsvalgte

Nedenfor følger en samlet oversikt over sentralt tillitsvalgte i Geno.

Styret

Styreleder (på valg hvert år)
Vegard Nils Smenes, 6532 Averøy

Nestleder til styret (på valg hvert år)
Anne Margrethe Solheim Stormo, 8146 Reipå

Styremedlem
Område øst: Gunn Randi Finnstad, 2485 Rendalen (på valg i 2023)
Område sørvest: Ole Magnar Undheim, 4363 Brusand (på valg i 2023)
Område midt: Oddvar Mikkelsen, 6640 Kvanne (på valg i 2024)
Område nord: Anne Margrethe Solheim Stormo, 8146 Reipå (på valg i 2024)

Ansattvalgte styremedlemmer (på valg i 2023)
Jon Helge Sandal, 6843 Skei i Jølster
Anne Guro Larsgard, 1430 Ås

Medlemsvalgte vararepresentanter til styret (på valg hvert år)
1. vara: Tommy Skretting, 4360 Varhaug
2. vara: Ragnhild Sjurgard, 2686 Lom
3. vara: Agnete Hansen, 9925 Svanvik

Ansattvalgte vararepresentanter til styret (på valg i 2023)
1. vara: Rasmus Lang-Ree, 2344 Ilseng
2. vara: Camilla Olstad Kristiansen, 2312 Ottestad

Les mer om styret i Geno her

Årsmøtets møteleder (på valg hvert år)

Knut Harald Bergum, 2917 Skrautvål

Årsmøtets varamøteleder (på valg hvert år)
Kristin Søyland, 4360 Varhaug

Medlemsvalgte årsmøteutsendinger

Område nord:

Ingebjørg Grindhaug, 8980 Vega (på valg 2022)
Anne Merethe Toftebakk, 8100 Misvær (på valg 2023)
Dag Runar Vatnegård Wollvik, 9144 Samuelsberg (på valg 2022)
Stine Marie Jelti, 9845 Tana (på valg 2023)
Øyvind Lehn, 9404 Sortland (på valg 2023)

Vararepresentanter (på valg hvert år)
1. Arne Karlstrøm, 9545 Langfjordbotn
2. Kristina Svartvatn, 8664 Mosjøen
3. Per Ivar Skaanevik, 9443 Myklebostad

Område midt:

Anne Stine Foldal Aam, 6150 Ørsta (på valg 2023)
Lars Egil Hognes, 7732 Steinkjer (på valg 2023)
Iver Fossum, 7288 Soknedal (på valg 2023)
Berit Haarstad Foss, 7340 Oppdal (på valg 2022)
Eivind Davik, 6294 Fjørtoft (på valg 2023)
Bård Arne Mjøsund, 7877 Høylandet (på valg 2022)
Ragnhild Kjesbu, 7670 Inderøy (på valg 2022)
Anne Merete Hansen Lines, 7176 Linesøya (på valg 2022)
Ingunn Torvik, 6639 Torvikbukt (på valg 2023)

Vararepresentanter (på valg hvert år)
1. Camilla Strøm Johansen, 7985 Foldereid
2. Per Helge Lindset, 6391 Tresfjord
3. Mona Austvik, 7320 Fannrem 
4. Per Kristian Gjerde, 6200 Stranda 

Område sørvest:

Torgeir Kinn, 4020 Stavanger (på valg 2022)
Nils Magne Gjengedal, 6829 Hyen (på valg 2022)
Marianne Goderstad, 4900 Tvedestrand (på valg 2023)
Anne Karin Røssbø, 5567 Skjoldastraumen (på valg 2023)
Håvard Ellef Haugeland, 4646 Finsland (på valg 2022)
Ingunn Skeide, 6848 Fjærland (på valg 2022)
Tommy Skretting, 4360 Varhaug (på valg 2023)
Anders Sæleset, 5600 Nordheimsund (på valg 2023)
Inga Skretting Timpelen, 4354 Voll (på valg 2022)
Magnar Tveite, 5713 Vossestrand (på valg 2023)

Vararepresentanter (på valg hvert år)
1. Terje Sekse Horne, 6817 Naustdal
2. Silje Åsnes Skarstein, 6788 Olden
3. Ingunn Anita Rørvik, 6818 Haukedalen
4. Jan Ivar Kjelby, 5961 Brekke
5. Jostein Sørhus, 5576 Øvre Vats 

Område Øst

Astrid Stramrud-Torsæter, 2386 Brumunddal (på valg 2023)
Halvor Gauteplass, 3580 Geilo (på valg 2023)
Tove Grethe Kolstad, 2943 Rogne (på valg 2022)
Leif Einar Bratengen, 2387 Brumunddal (på valg 2022)
Lars Egil Lauten, 2040 Kløfta (på valg 2022)
Nina Rokvam, 2651 Østre Gausdal (på valg 2023)
Mona Hvaale Fretland, 3618 Skollenborg (på valg 2022)
Hans Martin Graffer, 2685 Garmo (på valg 2023)

Vararepresentanter (på valg hvert år)
1. Morten Haug, 2634 Fåvang
2. Karoline Skarprud, 3850 Kviteseid
3. Marius Mobakken Aaen, 2500 Tynset
4. Sara Bråten, 2890 Etnedal

Årsmøteutsending fra TYR

Erling Gresseth, 7520 Hegra

Årsmøteutsending fra Q-meieriene

Q-Gausdal:
Erling Surnflødt, 2653 Vestre Gausdal (Q-Gausdal har stemmerett 2022-2023)

Vararepresentant
John Myklebø, 2657 Svatsum

Q-Jæren: 
Magne Helleland, 4054 Tjelta (Q-Jæren møter som observatør 2022-2023)

Vararepresentant
Karl Tunheim, 4342 Undheim

Ansattvalgte årsmøteutsendinger

Valg av ansattes utsendinger foregår ved særskilt valg blant ansatte. Alle er på valg i 2023.

Jimmy Marken, 2335 Stange
Liv Kristin Landstad, 7890 Namsskogan
Frida Sandvik Våset, 2317 Hamar
Idar Dombestein, 6730 Davik
Ellen Johanne S. Farlund, 2384 Brumunddal

Vararepresentanter:
1. Leiv Sigbjørn Eikje, 1434 Ås
2. Ola Norvald Hagen, 2973 Ryfoss
3. Odd Einar Friheim, 7520 Hegra
4. Monica Skarprud, 4330 Ålgård

Valgkomiteen

Leder/Område sørvest
Rune Haugland, 4346 Bryne (på valg som leder hvert år, som medlem i 2025)
E-post:

Nestleder/Område øst 
Sigrun Bakken Lerhol, 2975 Vang i Valdres (på valg som nestleder hvert år, som medlem i 2023)
E-post: 

Område nord
Morten Mortensen, 8980 Vega (på valg i 2024)
E-post: 

Område midt
Anne Sundli, 7288 Soknedal (på valg i 2026)
E-post:

 

Vararepresentanter:
Øst: Guri Skrindsrud, 2940 Heggenes 
Sørvest: Kjell Paulen, 6826 Byrkjelo
Nord: Viggo Myhre, 9740 Lebesby
Midt: Jo Ivar Husås, 7760 Snåsa

Kontrollkomiteen

Jofrid Torland Mjåtveit, 4365 Nærbø (leder) (på valg som leder hvert år, som medlem i 2024)
Margunn Nummedal, 2822 Bybrua (på valg i 2025)
Anders Røflo, 7670 Inderøy (på valg i 2023)

Vararepresentanter (på valg hvert år):
1. Per Kristian Gjerde, 6200 Stranda
2. Mari Trosten, 9845 Tana

Innspill til valgkomiteen

Ønsker du å bli tillitsvalgt eller kjenner noen som ønsker tillitsverv i Geno?