Gå til Tekst
Gå til Tekst
Gjenvalg på styreleder – ny nestleder i Geno

Gjenvalg på styreleder – ny nestleder i Geno

Under Genos årsmøte på Hamar 16. mars ble Jan Ole Mellby fra Skjeberg i Østfold enstemmig gjenvalgt som styreleder. Ny nestleder ble Hans Einar Stendal fra Engeløya i Nordland. Elisabeth Gjems fra Rena i Hedmark ble nytt styremedlem fra Øst.

Det var aktiv deltakelse blant utsendingene, og orienteringene om genomisk seleksjon førte til mange spørsmål og betraktninger fra salen.

 

Les alt om utdeling av gjeve alvspriser her

Valg

Årsmøtet vedtok nye vedtekter, og alle valg på tillitsvalgte ble gjort i henhold til valgkomiteens innstilling. Regionbegrepet ble vedtatt endret til områder i henhold til eierområder i Tine.

 

Styret

Styreleder:
Jan Ole Mellby, 1747 Skjeberg (gjenvalg) – Øst

 

Nestleder:
Hans Einar Stendal, 8289 Engeløya (ny) – Nord

 

Styremedlemmer:
Hans Einar Stendal, 8289 Engeløya (ny) – Nord
Inger-Lise Ingdal, 7316 Lensvik (gjenvalg) – Midt
Ole Magnar Undheim, 4363 Brusand (gjenvalg) – Sørvest
Elisabeth Gjems, 2450 Rena (ny) – Øst

 

Varamedlemmer til styret i nummerorden:
1. Per Kristian Gjerde, 6200 Stranda (ny) – Midt
2. Bodil Lundbakk, 8215 Valnesfjord (ny) – Nord
3. Kari Lise J. Breivik, 3159 Melsomvik (ny) – Øst

 

Ansattvalgte styremedlemmer (valgt av og blant ansatte i Geno)

Jon Helge Sandal, 6843 Skei i Jølster

Marit Lahlum Ruud, 2335 Stange

 

Varamedlem:

Morten E. Bratengen, 2387 Brumunddal

 

Årsmøtets møteleder
Nina Engelbrektson, 6823 Sandane (ny) – Sørvest

 

Årsmøtets varamøteleder:
Aasmund Nordstoga, 3890 Vinje (ny) – Øst

 

Kontrollkomiteen
Leder:
Jon Husdal, 7170 Åfjord (gjenvalg) – Midt

 

Medlemmer:
Lise Kaldahl Skreddernes,9740 Lebesby (gjenvalg) – Nord
Sigrun B. Lerhol, 2975 Vang i Valdres (ikke på valg) – Øst

 

Varamedlemmer til kontrollkomiteen i nummerorden:
1. Petter Arne Ekroll, 6260 Skodje (gjenvalg) – Midt
2. Jofrid Torland Mjåtveit, 4365 Nærbø (gjenvalg) – Sørvest

 

Valgkomiteen
Leder:
Gjertrud S. Osmunsdsen, 5550 Sveio (ny) – Sørvest

 

Nestleder:
Jo Terje Sagmo, 7860 Skage i Namdalen (ny) – Midt

 

Medlemmer:
Mikael Wøien, 2750 Gran (ny) – Øst
Marit Flatjord, 6843 Skei i Jølster (ny) – Sørvest
Bodil Mannsverk, 9517 Alta (ikke på valg) – Nord

 

Varamedlemmer i nummerorden:
1. Wenche Kristiansen, 8416 Sortland – Nord
2. Odd Helge Gangstad, 6475 Midsund – Midt
3. Håkon Øverland, 3677 Notodden – Øst

 

Årsmøtet
I tillegg til sittende årsmøteutsendinger er det foretatt følgende suppleringsvalg gjeldende for 1 år.

 

Midt:
Johnny Stokke, 6530 Averøy (ny)
Ragnhild K. Stene, 7393 Rennebu (ny)
John Bakken,7608 Levanger (ny)

 

2. vara:
Kjersti Fløystad Ellingsgård, 6457 Bolsøya (ny)

 

Sørvest:
Silje Åsnes Skarstein, 6788 Olden (ny)

 

Varamedlem:
Tomas Kjørlaug, 6869 Hafslo (ny)
Nummerrekkefølge på varamedlemmer i sørvest blir vedtatt senere ved loddtrekning.

 

Øst:
Jane Thorshaug, 2560 Alvdal (ny)
Mona Hvale Fretland, 3618 Skollenborg (ny)
Tove Grethe Kolstad, 2943 Rogne (ny)


Til toppen